FSSC 22000

FSSC 22000, Certyfikacja wg Standardu Bezpieczeństwa Żywności to najnowszy system certyfikacji dla producentów żywności. System opiera się na integracji standardu ISO 22000:2005 Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności i ogólnych dostępnych Specyfikacjach (PAS) 220. Wspierany przez Konfederację Przemysłu Żywności i Napojów Unii Europejskiej (CIAA), FSSC 22000 został w pełni zatwierdzony przez Global Food Safety Initiative (GFSI).
 
Co obejmuje standard?
Został on opracowany przez kluczowych w branży producentów żywności w celu certyfikacji systemów bezpieczeństwa, którzy odpowiadają za procesy produkcji lub wytwarzają produkty pochodzenia zwierzęcego (z uboju i przed ubojem), łatwo psujących się produktów roślinnych, produktów z długim okresem trwałości i (innych) składników żywności, takich jak dodatki, witaminy i biokultury.
 
Dla kogo jest przeznaczony?
Standard jest przeznaczony dla producentów żywności, którzy dostarczają lub zamierzają dostarczać swoje produkty do dostawców żywności lub firm spożywczych dostarczających towary pod marką własną.
 
Producenci, którzy posiadają już certyfikat ISO 22000, potrzebują jedynie dodatkowego sprawdzenia wg wymagań PAS 220 w celu spełnienia wszystkich wymagań systemu certyfikacji wg FSSC 22000.
 
Akceptowany przez klientów
Wielu producentów żywności jest pod silną presją różnych wymagań klientów. Może to prowadzić do wielu i częstych audytów co automatycznie powoduje dodatkowe koszty, które mogą stać się uciążliwe. FSSC 22000 został zatwierdzony przez Global Food Safety Initiative (GFSI), co pozwala firmom, które posiadają FSSC 22000 spełniać wymogi wielu międzynarodowych detalistów, jak i firm spożywczych dostarczających towary pod marką własną w ramach jednego uznanego na arenie międzynarodowej systemu zarządzania bezpieczeństwem żywności.
 
Kto wykonuje audit?
Audyt przeprowadzany jest przez audytora SAI Global, który posiada niezbędne doświadczenie w sektorze bezpieczeństwa żywności.

Kto przeprowadza certyfikację?
Certyfikacja przeprowadzana jest przez zespół technicznych specjalistów odpowiedzialnych za certyfikację z SAI Global.

   

Telefon: +48 22 828 88 84 

SZKOLENIA

Bezpieczeństwo Żywności - Szkolenia

Dowiedz się więcej o szkoleniach dotyczących Bezpieczeństwa Żywności.

Logo

Ściągnij logo StandardsMark ™ (Angielski)

Opublikuj swój certyfikat w materiałach marketingowych.