Skip Navigation Links
Home
Products and Services
Our Company
Worldwide
Search Publications

Toplu yemek Denetimi

Catering Denetimleri

Benzersiz Catering Şirketleri Standardı için kapsamlı bir besin işleme ve hazırlama denetimi, pişirme prosedürleri, hijyen standartları ve kuralları uygulanır. Bu büyük ölçekli catering faaliyetleri için olduğu kadar  tek bağımsız restoran ve cafeler için de geçerlidir.
 
Standardın kapsamı nedir?
Standart; mutfak operasyonları, restoranlar, içecek şirketleri, her tür yiyecek ve içecek türünü işleyen / aktaran merkezi üretim birimleri için geçerlidir: tüketilmeye hazır gıda, pişirilmeye / ısıtılmaya donmuş veya ortam sıcaklığında hazır gıda.
 
Standardın avantajları nelerdir?
Standart, catering şirketlerine iyi üretim uygulamasını göz önünde bulunduran ve catering operasyonlarında görev alanların kalite ve hijyen sistem ve prosedürlerinin güvenliğini ve yasallığını sağladığını garantileyen her şeyi kapsayan bir gıda güvenlik denetimi sağlar.
 
Standart kimler tarafından kabul edilir?
Standart, UKAS (Birleşik Krallık Akreditasyon Kurumu) onaylıdır.
 
Denetimleri kim yapar?
SAI Global Catering Denetim Ekibi, SAI Global veya SAI Global tarafından eğitilmiş ve onaylanmış alt yüklenicilerden atanmış deneyimli denetçilerden oluşur. Catering Denetim Ekibinin üyeleri, mutfak/yemek hazırlık uygulamalarındaki pratik deneyimlerine ve denetim becerilerine dayalı olarak görevlendirilirler.
Bir denetimdeki yaklaşımın tutarlılığını sağlamak için tüm denetçiler aşağıdaki özellikleri karşılar:

• Gıda, gıda güvenliği veya biyoloji bilimi veya ilgili disiplinlerde lisans diploması veya daha üstü
• Denetim prensipleri ve becerileri konusunda başarıyla tamamlanmış bir eğitim
• Uluslararası Gıda Standartlarına dayanan catering sektörüne ilişkin tehlike analizi ve kritik kontrol noktaları alanında başarıyla tamamlanmış bir eğitim
• Catering endüstrisinde minimum iki yıl deneyim

Sertifikayı kim verir?
SAI Global.
 
Bizimle iletişime geçin
Arayın: +90 (0)212 3189083

DENETIMLERI BIRLEŞTIRIN

Entegre denetim teklifleri

SAI Global ayrıca entegre denetimleri de önerir. SAI Global’in denetimini yapabildiği tüm standarların listesini görüntüleyin

EĞİTİM

Gıda Güvenliği Eğitimi

SAI Global gıda güvenliği eğitimi hakkında daha fazlasını bulun.