Skip Navigation Links
Home
Products and Services
Our Company
Worldwide
Search Publications

BRC Ambalajlama ve Ambalaj Materyalleri

 BRC Ambalajlama ve Ambalaj Malzemeleri

 

SAI Global, BRC(İngiliz Perakende Konsorsiyumu)  ‘Gıda Ambalaj Materyalleri Standardı’na ilişkin denetleme ve belgelendirme süreçlerini yürütür ve de özel olarak gıda endüstrisinin bu alanında uzmanlaşmış bir dizi denetçiye sahiptir.
 
Standardın kapsamı nedir?
Standart, temel olarak gıda ambalajlama ve doldurma faaliyetlerinde kullanılan dönüştürülmüş ambalaj imalatçılarına uygulanır. Ama aynı zamanda dönüştürme operasyonlarından önceki ek ürün işleme veya yeniden paketlemenin gerçekleştiği stoktan ambalaj materyallerini tedarik etme operasyonlarına ve de ambalaj materyallerinden veya gıda hazırlığı için kullanılacak materyallerden yapılma gıdaya temas eden atılabilir tüketici mallarına uygulanır.
Standart uyarınca sertifikasyon, belirtilen alanlarda gerekliliklere uyulduğunu gösterir: organizasyon, tehlike ve risk yönetim sistemleri, teknik yönetim sistemleri, fabrika standartları, kirlilik kontrolü ve personel.
 
Standardın avantajları nelerdir?
Hijyeni ve kirlenme tehlikelerini kontrol etmek amacıyla gıda ambalajlama endüstri için özel olarak geliştirilen iyi tanınmış pratik bir standart ile bağlantılı güvenilen bir sertifika.
Gıda imalatçısı tehlike analizi ve kirlenme kontrol prosedürlerinin bağımsız bir şekilde doğrulanması. Dönem başına birden çok alıcı ve müşteri tarafından tanınan tek bir değerlendirme ziyareti. Hem gıda ambalajı imalatçılarının hem de onların gıda üreticisi müşterilerinin durum değerlendirmesine katkı.
 
Standart kimler tarafından kabul edilir?
Büyük BK gıda perakendecileri ve gıda ambalajı ile diğer ambalajlama materyallerinin başka alıcıları. Dünyanın diğer bölgelerindeki alıcılar tarafından da gittikçe daha fazla kabul görmektedir.
 
Değerlendirmeyi kim yapar?
Değerlendirilmesi gereken alanlarda uzman olarak görülen uzman gıda ambalajlama teknolojisi uzmanları.
 
Sertifikayı kim verir?
Bağımsız sertifikasyon değerlendirmesi, Standardın beklentileri, risk değerlendirme prensipleri ve potansiyel kirleticilerin kontrolü konusunda uzman olan SAI Global personeli tarafından yürütülür.
  
Standart nereden indirilebilir?
Standardın kopyasını http://www.tsoshop.co.uk/adresinden bulabilirsiniz.

 

Bizimle iletişime geçin
Bizi Arayın: +90 (0)212 2666 388  
                   +90 (0)212 2666 389

EĞİTİM

Gıda Güvenliği Eğitimi
SAI Global'in gıda güvenliği eğitimleri hakkında daha fazlasını öğrenin.