BRC Opakowania i Materiały Opakowaniowe

SAI Global świadczy inspekcje oraz certyfikacje na zgodność z BRC – Standard pakowanie żywności. Posiadamy wielu audytorów, którzy szczególnie specjalizują się w tym obszarze w sektorze spożywczym.

 

Standard ma zastosowanie głównie wśród producentów opakowań używanych w procesie pakowania żywności oraz napełniania. Jak również stosuje się ją w przypadku: dostarczania materiałów opakowaniowych pochodzących z magazynów, gdzie mają miejsce procesy przetwarzania produktów, a także produktów jednorazowego użytku, które mają kontakt z żywnością, są wykonane z materiałów do opakowań lub materiałów przeznaczonych do przygotowywania posiłków.

Certyfikacja zgodnie ze standardem wykazuje zgodność z wymaganiami w zakresie: organizacji; zagrożeń i systemów zarządzania ryzykiem; technicznych systemów zarządzania; norm fabrycznych, kontroli zanieczyszczeń i personelem.

Korzyści gwarantowane przez standard:

Akredytowana certyfikacja wraz z opracowaną normą została rozwinięta specjalnie dla branży opakowań do żywności, kontroli higieny i niebezpieczeństw zanieczyszczeń.
Stanowi niezależną weryfikację dla producentów żywności poprzez analizę zagrożeń i procedur kontroli zanieczyszczenia. Jest potencjalnie uznana przez wielu nabywców i odbiorców. Ma szczególne znaczenie zarówno dla producentów opakowań żywności jak i samych producentów żywności.


Zaakceptowana przez kupców.

Począwszy od głównych detalistów żywności w Wielkiej Brytanii po innych nabywców opakowań do żywności i innych materiałów opakowaniowych. Ponadto rosnące wciąż znaczenie wśród nabywców w innych częściach świata.


Kto dokonuje oceny?

Specjaliści od technologii opakowań żywności,  którzy są uważani za ekspertów w swojej dziedzinie pracy.

Kto przeprowadza certyfikację?
Niezależny przegląd certyfikacji jest podejmowany przez członków SAI Global, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie znają zasady oceny ryzyka i kontroli potencjalnych zanieczyszczeń i warunki stosowania normy.

Kliknijtutaj abyzobaczyć proces certyfikacji w SAI Global Ściągnij Standard

 

Kopia standardu jest dostępnana stronie: www.tso.co.uk/bookshop

Co obejmujestandard?
   

Telefon: +48 22 828 88 84

SZKOLENIA

Bezpieczeństwo Żywności - Szkolenia

Dowiedz się więcej o szkoleniach dotyczących Bezpieczeństwa Żywności.